gopro 8 test kamery drone mavic 2

Gopro 8 Black – pierwszy test

Cześć, ja już jestem po teście Gopro 8 Black a Wy? 😀

Tak się złożyło że miałem zamawiać gopro 7 i właśnie pojawiła się ósemka. Bez chwili zastanowienia kliknąłem kup i tak oto po kilkunastu dniach  oczekiwania przysło do mnie czarne cacko.

Pierwsze wrażenia

Hmm jak to gopro „małe, fajne” mega podobne do 7 black wręcz prawie identyczne. Jedyne co mnie zaskoczyło to brak możliwości wymiany filtrów i to zapisuję na minus i to duży minus.

Na pierwszy test zamontowałem ją nadronie Mavic 2 Zoom.

DJI mavic 2 zoom with gopro 8 black camera

Stabilizacja

Trzeba przyznać że zarówno hypersmooth 1 jak i 2 robi niesamowitą robotę. Jak widać na filmie kamera nagrywa ze sporym kropem a następnie cyfrowo obrabia obraz w „locie” tak jak  by kamera zamontowana była na gimbalu. Stabilizacja aż nienaturalnie płynna.

Youtube

Niewiedzieć czemu film nagrany w 1080 50p po wrzucniu bezpośrednio z karty na mój kanał youtube wygląda nienajlepiej a wręcz źle. Szczególnie widać to podczas poruszania się drona z dużą prędkością. Od raz chcę zwrócić uwagę na to gdyż wygląda to źle. Oryginalny zapis wygląd jak najbardziej prawidłowo.

Zobaczcie:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>