gopro_fusion_360_camera_drone_dji

360 Drone Camera – Gopro Fusion

Zastanawialiście się może czy da się podczepić kamerę 360* pod drona? Mnie to pytanie też ostatnio zaciekawiło więc postanowiłem sprawdzić czy jest to możliwe.  Do testu wybrałem najlepszą na rynku kamerę 360* tj. Gopro Fusion. Długo zastanawiałem się nad wyborem drona. Do wyboru miałem quadrocopter na bazie Tarota 650 ze śmigłami 15″ lub DJI Phantom 4 Advanced. Wybór padł na Phantoma.  Kwestia mocowania kamery nie dawała mi spokoju przez kilka dni. Początkowo postawiłem na cieniutki lekki selfiestick podczepiony pod dronem. Teleskop kijka do selfie miał mocowanie pod gopro i idealnie nadawał się do tego zadania. Stwierdziłem że wystarczy że będzie maksymalnie złożony  tj. ok 30cm. Pierwszy test okazał się niestety tragiczny i dołujący. Dron po wystartowaniu po kilku sekundach wpadł w takie wahanie że w ostatniej chwili łapiąc go za nóżkę podwozia uratowałem maszynę przed nieuniknioną kraksą.

gopro_fusion_drone_okiem-drona

Z pomocą przyszedł nieużywany przez mnie fabryczny uchwyt podtrzymujący kamerę podczas transportu drona. Po chwili zastanowienia wywierciłem otwór 5mm w plastikowym uchwycie i zamontowałem w nim uchwyt od go pro.

Po kilku szybkich testach wybrałem się na większy test w mieście. niestety okazało się że na obrazie są duże wibracje i falowania więc materiał wyjściowy nie nadawał by się do użytku.

 

Ostatecznie obciąłem nieco przeźroczysty uchwyt, dodałem gumową podkładkę w miejscu łączenia uchwytu gorpo i przeźroczystego plastiku co wyeliminowało niepotrzebna drgania i falowania.  Finalny uchwyt na poniższym zdjęciu.

gopro_fusion_360_camera_drone_mountTak się prezentuje klatka z kamery Gopro Fusion 360 podczas lotu dronem. Jak widać nie da się uniknąć zarejestrowania na obrazie drona ale można pobawić się z zamaskowaniem go w post produkcji.

gopro_fusion_360_drone_view

 

Niestety nie mogę pokazać na filmie finalnego efektu natomiast mam nadzieję że mój artykuł choć trochę zaspokoił waszą ciekawość. :-)

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>