210-lecie Diecezji Kieleckiej

W tym roku mija 210 lat od utworzenia diecezji kieleckiej. W 1805 roku papież Pius VII na mocy bulli „Indefessum personarum” wydanej 13 czerwca powołał do istnienia diecezję kielecką. W skład diecezji kieleckiej weszły ziemie dotychczas należące do diecezji krakowskiej, chełmskiej i archidiecezji gnieźnieńskiej. Granice diecezji objęły obszary położone między Kurzelowem i Skalbmierzem na zachodzie aż po Sandomierz i Chodel na wschodzie.

Na filmie z drona przedstawiam jedne z najważniejszych miejsc dla Diecezji Kieleckiej

 

źródło: http://pik.kielce.pl/archiwum/41582.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *